כוספאות ומוצרי לוואי מהצומח  
 

 

ADM Israel מתמחה בייבוא סל מגוון של כופתאות איכותיות להזנת בקר, ביניהן כוספת חמניות, כוספת לפתית, כוספת סויה, פולפת סלק סוכר ועוד.

כוספה חמניות היא תוצר השארית לאחר הפקת שמן מזרעי חמניות. היא יכולה להיות בעלת רמות חלבון משתנות בין 30% ל-40%, בהתאם לשיעור הקליפות שנותרו בחומר. ככל שהחומר נקי יותר משארית קליפות, רמת החלבון עולה וכן עולים הנעכלות והערך האנרגטי של החומר, זאת מכיוון שהקליפות הן חומר מעוצה בעל נעכלות נמוכה.

כוספה לפתית היא תוצר השארית לאחר הפקת השמן מזרעי הלפתית. זני לפתית בעלי תכונות משופרות שפותחו בקנדה קיבלו את שם המותג קנולה, ולכן, כוספה המופקת מזנים אלו מכונה כוספה קנולה. מכילה רמות שבין 34%–37% חלבון, בהתאם לשארית השמן שנותרה ולשיטת ההפקה.

כוספה סויה
היא תוצר השארית לאחר הפקת השמן מפולי סויה. כוספה סויה רגילה מכילה שארית של קליפות סויה והיא בעלת חלבון של 44%. כוספה סויה שהופקה לאחר קילוף הקליפות מפולי הסויה נקראת כוספה סויה מקולפת ומכילה כ-48% חלבון.

פולפת סלק סוכר (שארית מהפקת הסוכר מאשרושי סלק סוכר) היא מזון נוסף בעל טעימות גבוהה, שניתן לשלבו במנות לפרות חלב עד לרמה של כ-3 ק"ג/ראש/יום. הפולפה מופיעה בצורה קמחית ולרוב מכופתתת, בשל שיקולי נפחיות בהובלה. היא מכילה רמת אנרגיה של כ-85% מערך האנרגיה של תירס, מעט יותר חלבון מתירס וכן 15%–20% תאית ודופן תא של כ-50% בעל נעכלות גבוהה ביותר, המסייע בשמירת אחוז השומן במנות עם רמות נמוכות של מזון גס. בשל נעכלותו הגבוהה זהו מקור אנרגיה טוב שלא מעמילן.

 
  חזרה לדף ייבוא ושיווק חומרי גלם >>  

Tivonet   עיצוב : שריג רעיונות