מוצרי ADM  
 

 

ADM Israel מייבאת על בסיס קבוע מוצרי-לוואי וגרעינים של תאגיד הענק האמריקני ADM – מהחברות המובילות בעולם בייצור ואספקה של חומרי גלם להזנת מעלי גירה ובעלי כנף.

שיתוף הפעולה עם חברה בסדר הגודל של ADM מאפשר ל-ADM Israel להפעיל קו יבוא ימי מצפון אמריקה – תדיר, זמין ויחיד בתחומו בישראל. ADM Israel נהנית מקווי האספקה הקבועים של ADM לאגן הים התיכון, שבמסגרתו מגיעות לארץ מדי חודש אוניות "פנמקס" בנפח של כ-60,000 טון, המפליגות משפך המיסיסיפי בניו אורלינס ונושאות עימן משלוח חומרי גלם איכותיים לאספקה סדירה לשוק המקומי.

זמינות ההגעה של אוניות ADM לאזורנו מעניקה לADM Israel יתרון לוגיסטי משמעותי ומאפשרת לייבא לארץ חומרי גלם באיכות גבוהה, בתדירות גבוהה ובגמישות מרבית. בכך, ADM Israel "מקרבת" את צפון אמריקה לישראל הלכה למעשה, ומציבה את ישראל כנגישה יותר ברמה הלוגיסטית לסחורות מארה"ב.

לצפייה בזמני הגעת אוניות
ADM Israel מייבאת לארץ שני חומרי הזנה מרכזיים לשוק הבקר: גלוטן פיד ודי.די.ג'י.

די.די.ג'י (DDG)
גרעיני זיקוק מיובשים בתוספת מומסים, תוצר לוואי של תעשיות זיקוק גרעיני תירס לאתנול ולכוהל אתילי. חברת ADM היא יצרנית אתנול מובילה, המחזיקה במספר הרב ביותר של מפעלי ייצור אתנול בצפון אמריקה. לאחרונה חנכה ADM מפעל נוסף ועתיר טכנולוגיות מתקדמות במורד נהר המיסיסיפי. ממפעלים אלו מספקת החברה DDG איכותי, המיובא לישראל בלעדית על ידי ADM Israel. כתוצאה מהתסיסה הגבוהה של עמילן התירס מתקבלת ב-DDG תכולת חלבון של 25%–26%, תכולת שומן של 10%–12% וערכי דופן תא (NDF) של כ-35%. שרידות החלבון של DDG מוערכת בכ-47% מכלל החלבון (פריקות חלבון 53%), והערכות האנרגיה מקנות לו ערך אנרגיה נטו לייצור חלב של מעל ל-2 מגה קלוריות לק"ג חומר יבש. בארה"ב מיוצרים כיום כ-3.5 מיליון טון של DDG, כמות שתוכפל בשנים הקרובות בשל התוכנית להגדלה הדרגתית של שיעור האתנול בדלק המכוניות. כ-20% מכלל כמות ה- DDGהמיוצרת בארה"ב מיועדת לייצוא לארצות רבות בעולם ובכללן ישראל, לשימוש נרחב ברפת החלב, במפטמות העגלים לבשר ובתערובות לבעלי כנף.

גלוטן פיד (CGFP)
מוצר לוואי מתעשיית עיבוד התירס להפקת סירופ תירס ועמילן. זהו מזון בעל איכויות גבוהות, המופק בתהליך ייצור ייחודי במפעל ADM בארה"ב. גלוטן פיד הוא מקור מזוני בעל רמת חלבון בינונית של 20%–24% ורמת פריקות של כ-70% בגלוטן פיד יבש ושל כ-75% בגלוטן פיד רטוב. רמת העמילן בו כ-20% (לעומת כ-70% בתירס), הוא מכיל 3%–4% שומן ורמה גבוהה (בין 35% ל-37% בחומר היבש) של דופן תא בעל נעכלות גבוהה. כל אלו עושים אותו למקור אנרגיה אלטרנטיבי חשוב במנות עתירות גרעינים עמילניים. להבדיל ממקורות אחרים של גלוטן פיד, הגלוטן פיד של ADM מיוצר במפעל מוכר בעל טכנולוגית ייצור קבועה, ויתרה מזאת – בתשלובת הכוללת מפעל לעיבוד תירס ומפעל לעיבוד מוצרי סויה, כך שחומרי השארית המזינים של שני מפעלים אלו מוזרמים לקו הסופי של מפעל הגלוטן פיד, לייבוש ולכפתות. בשל כך, גלוטן פיד ADM מכיל, בדרך כלל, לפחות 3% חלבון יותר מהחלבון המצוי בגלוטן של הספקים האחרים, וכן תוספת בשומן לעומת מוצרי גלוטן

 
  חזרה לדף ייבוא ושיווק חומרי גלם >>  

Tivonet   עיצוב : שריג רעיונות