הקרן ע"ש יוסי לפר ז"ל  
 

 

בשנת 2002 הלך לעולמו בטרם עת חברנו יוסי לפר ז"ל – גיבור ישראל, איש מקצוע בכיר וחוקר מוערך בתחום החקלאות והבקר. להנצחת זכרו החליטו חבריו בחברת  ADM Israel להמשיך את ערך הנתינה שליווה את יוסי כל חייו, וזאת באמצעות הקמת קרן מלגות על שמו.

יוסי לפר ז"ל
אדם משכמו ומעלה – רק כך ניתן לתאר את יוסי לפר ז"ל (1947–2002). הנתינה הייתה עבור יוסי דרך חיים ובאה לידי ביטוי במעשיו בשירות הצבאי, שעיטרו אותו באות "גיבור ישראל" במלחמת ששת הימים, כמו גם בעבודתו כאיש מקצוע מוביל בתחום תזונת מעלי גירה וכחוקר מוערך שתרם רבות למשק הבקר והחלב בישראל. כחבריו ועמיתיו של יוסי אנו מאמינים כי אין דרך טובה להנצחת זכרו מאשר להמשיך שנה אחר שנה בקיומה של קרן המלגות הנושאת את שמו.

למען דור העתיד
קרן המלגות ע"ש יוסי לפר ז"ל הינה קרן נצח, הפועלת בשיתוף האוניברסיטה העברית בירושלים. מטרת הקרן לסייע לסטודנטים מעוטי יכולת ולקדם את דור העתיד בענף הזנת מעלי הגירה ובעלי הכנף, כמו גם במקצועות נוספים הקשורים לקידום הענפים הללו וטיפוחם.
מדי שנה מחלקת הקרן מספר מלגות, המוענקות בטקס שנערך בפקולטה לחקלאות ברחובות. ועדת היגוי בראשות האלוף ד"ר יום טוב סמיה בוחרת את מקבלי המלגות מבין סטודנטים מצטיינים, החל מתואר הנדסאי בע"ח במדרשת רופין ועד לדוקטורנטים, העוסקים במחקרים בתחומי משק הבקר והווטרנריה. בכך, תומכת ADM Israel בהמשך קידומו המקצועי של הענף.

סינרגיה גם בתרומה
חברת ADM Israel בחרה לשלב את פעילותה זו עם פעילותה למען הקהילה בבית אפל, וכחלק מתנאי קבלת המלגה היא רותמת את זוכי המלגות להקדיש כמה עשרות שעות של תרומה לקהילה בעבודה עם הילדים והנוער בפנימיית בית אפל שבגן יבנה.

הזדמנות לומר תודה
בשנים שעברו חילקה ADM Israel מספר מלגות במסגרת קרן יוסי לפר ז"ל, בזכותם של תורמים רבים ויקרים. זוהי הזדמנות נוספת להודות להם מקרב לב ולהציע גם לכם להרים תרומה ולקחת חלק במפעל החשוב הזה.

כיצד תורמים לקרן
הקרן מנוהלת כעמותה ללא מטרות רווח (מלכ"ר) וכל תרומה עבורה הינה הוצאה מוכרת לצורכי מס. מדי תקופה מעבירה האוניברסיטה העברית למקימי הקרן דיווח על מצב הקרן והתרומות שהתווספו. כדי לתרום לקרן יש לרשום המחאה לפקודת האוניברסיטה העברית בירושלים ולצרף אליה את פרטי התורם (שם חברה / פרטים אישיים) וציון ברור שהתרומה מיועדת לקרן ע"ש יוסי לפר ז"ל.

 

את ההמחאות ניתן לשלוח בדואר אל:
האוניברסיטה העברית בירושלים
האגף לקשרי חוץ - לידי יעל רוחם
הר הצופים, ירושלים 91905

 
  חזרה לדף אחריות חברתית הראשי >>  

Tivonet   עיצוב : שריג רעיונות