ערכן התזונתי של קליפות חמניות  
 

 

קליפות חמניות הן המעטפת המכילה בתוכה את גרעיני החמניות. הקליפה היא חומר מעוצה שתכולת הליגנין בו היא כ- 20 עד 25 אחוזים בחומר היבש.
ליגנין הוא חומר בלתי נעכל. רמת ליגנין גבוהה, שנתרמת ע"י מזונות גסים שנקצרו באיחור או ע"י מוצרי לוואי בעלי רמת ליגנין גבוהה, תפגע בנעכלות של המנה כולה.
קליפות חמניות לא מופיעות כחומר מזוני בטבלאות סטנדרטיות של מזונות לבעלי חיים (NRC , FEEDSTUFFS , HOWARD'S DAIRYMAN FEEDS TABLES , USA CANADIAN TABLES OF FEED COMPOSITION ועוד. ). מצאתי נתונים של קליפות חמניות בקומפנדיום חומרי גלם של NOVUS משנת 1992 – מקור שמכיל כמעט כל חומר אורגני קיים .
לפי מקור זה קליפות חמניות מכילות 92% חומר יבש, והערכים בחומר היבש הם: חלבון 5% , שומן 3% , אפר 3% , NDF 85% , ADF 65% וליגנין 23% . ערך האנרגיה נטו לחלב שמצוין במקור זה הוא TDN = 18.7 שמתבטא ב- 326 קק"ל/ק"ג חומר יבש, שליש מהערך האנרגטי של קש חיטה ו- 20% מערכו האנרגטי של סובין.
נתון שממחיש בצורה בולטת את התרומה האנרגטית הירודה של קליפות חמניות הוא ההבדל בערך האנרגטי של גרעין חמניות עם קליפתו לעומת ערכו של גרעין נקי ללא הקליפה.
ערך אנרגיה נטו לחלב של גרעין נקי: TDN = 121.0 שהם 2.84 מק"ל/ק"ג ח.י.
ערך אנרגיה נטו לחלב של גרעין עם קליפה: TDN =83.0 שהם 1.91 מק"ל/ק"ג חומר יבש.

נוכחות הקליפות בעלות הנעכלות הנמוכה, שמהוות כ- 36 עד 40 אחוזים מהחומר היבש בגרעין החמניות, מקטינה בשליש את ערך האנרגיה של הגרעין הנקי!

לאחרונה מוצעים בשוק מוצרי לוואי רטובים שעורבבו עם קליפות חמניות גרוסות, לצורך יצירת חומר משולב בתכולה של כ- 33% חומר יבש.
כושר הספיגה של קליפות חמניות, גם כשהן גרוסות, הוא נמוך משום היותן חומר מעוצה בעל רמת ליגנין גבוהה והדבר ניכר בנגר הנוזלים הנפרש מהחומרים.
בנוסף לכך, ערך האנרגיה המחושב של החומר המשולב צריך לקחת בחשבון את הפחיתה הנגרמת כתוצאה מנוכחותן של קליפות החמניות, בעלות הנעכלות הנמוכה והערך האנרגטי הנמוך.
נתונים אלו צריכים להילקח בחשבון בעת בחינת כדאיות השימוש של מוצר לוואי וקביעת רמת השימוש בו במנות.

שמעון אופיר- מרץ 2013

 
  חזרה לדף מאמרים >>  

Tivonet   עיצוב : שריג רעיונות